03-9030636 (972+)

מספר טלפון

office@maya-tm.com

דואר אלקטרוני

בזלת 14 צור יגאל

כתובת

גילוי נזילות מים במצלמה טרמית

מצלמה טרמית לאיתור נזילות

תוכן עניינים

בעבר, כאשר באחת ממערכות המים של הבניין היתה תקלה, המומחים לא יכלו לאתר מאיפה הבעיה, כאשר במהלך הבדיקה נגרם נזק לאזורים שהוא הסתכל עליהם. הלקוח נאלץ להמתין זמן רב עד איתור הבעיה, נוצר לכלוך ופסולת בניין כי בעל המקצוע נאלץ לשבור ולפתוח את הריצוף. בימים אלה, כאשר משתמשים עם מצלמה טרמית, איתור נזילות מקצועי מסייע בגילוי פגמי מערכת האינסטלציה, הוא מתבצע במקלות וללא הרס לאזורים הנבדקים.

איך התפתחות הטכנולוגיה משפיעה על תחום איתור הנזילות?

במהלך השנים צצו טכניקות חדשות המאפשרות לאנשי מקצוע להשלים את ההדמיה התרמית עם בדיקות לא הרסניות, מה שמגדיל את האפקטיביות של איתור נזילות במצלמה טרמית. חשוב לוודא שלמומחה יש את האישורים הדרושים לעבוד עם ציוד לצורך איתור נזילות. לאחר בדיקה יסודית של קווי אספקת המים של הבית, יהיה ניתן לקבוע את מקור הנזילה ולטפל בה. על מנת למצוא נזילות פוטנציאליות, משתמשים במצלמת הדמיה תרמית כדי לסרוק את הצינור ברציפות לאורכו לצורך איתור נזילות מים. על ידי ניתוח הנתונים התרמוגרפיים שנלכדו על ידי המצלמה, המומחה יכול לאתר את המיקום המדויק של הנזילה לאחר שימוש בסריקה התרמית לבדיקת הצינורות. לאחר פענוח התוצאות, ניתן להשתמש במצלמה התרמית כדי לאתר את המיקום המדויק של הדליפה על ידי הצגת שינויי טמפרטורה.

מצלמות תרמיות, מה הן?

חיישן מצלמה תרמית אינפרא אדום מציג "סימולציה" של שינויי טמפרטורה, המאפשר זיהוי של דליפות. מכיוון ששינויים בלחות הם הסיבה העיקרית לשינויים בטמפרטורה, המומחה יכול להשתמש בנתוני שדה כדי להבין את השינויים הללו. בדרך כלל, כחול ואדום הם הגוונים העיקריים המשמשים לייצוג קור וחום, בהתאמה, בהדמיה תרמית. ככלל, כחול מייצג קור ואדום מייצג חום. עם זאת, ככל שהקור חזק יותר, כך הכחול בתמונה כהה יותר. באופן דומה, גוון אדום עמוק או כהה יותר בתמונה מייצג טמפרטורה גבוהה יותר. 

אבל גילוי נזילות מים יכול להידרש לא רק בדירות ובנייני מגורים. לפעמים גם התשתיות העירוניות יכול להינזק ויכולה להיווצר דליפת מים באחד הצינורות הראשיים. במקרה זה חברת חברת מאיה מ.י. איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות בע"מ, תוכל לבצע איתור נזילות במצלמה טרמית ולתקן את הנזק בהקדם האפשרי, כדי למנוע ככל הניתן אי נוחות לתושבים. 

אנא דרגו את המידע
אולי יעניין אותך גם:

קבל הצעות מחיר

התקשרו אלינו דילוג לתוכן