077-7298714

מספר טלפון

office@maya-tm.com

דואר אלקטרוני

בזלת 14 צור יגאל

כתובת

החידושים לאיתור נזילות ב-2024

איתור נזילה במצלמה טרמית

תוכן עניינים

כאשר צינורות נפגעים מתחת לאדמה, זה יכול להוביל לנזק של מספר בניינים ברחוב, או אפילו לשכונה שלמה. צינורות ברזל היו החומר הנפוץ ביותר למערכות מים וביוב שהוקמו לפני שנות ה-90, הן בבתים פרטיים והן בשירותים ציבוריים. הצטברות החלודה והנזילות והתפרצויות שנגרמו בעקבות החורים והשברים הרבים של הצינורות הפכו את הצינורות הללו לכאב ראש גדול. אכן, ישנם צינורות תת קרקעיים הנושאים את צינורות הברזל הישנים המחברים את ביתכם לרשת הביוב העירונית ולנקודת המים בשכונתכם. אם צנרת המים או הביוב דולפת מתחת לאדמה, כיצד הרשות המקומית או תאגיד המים ידע היכן יש לתקן את הבעיה? במקרה זה איתור נזילות במצלמה טרמית יכול להוות פתרון מתאים לבעיה זו. 

מהם הסימנים לנזילת מים תת קרקעית?

בעת איתור נזילות במצלמה טרמית מתחת לאדמה, חשוב להשתמש בשיטות המאפשרות איתור מדויק מבלי לסכן את המבנה או התשתית שמסביב. רק מאתר נזילות מומחה בעל הסמכה מתאימה יכול לבצע את העבודה עבור הרשות המקומית. בעבר, כדי לאתר את הנזילה האפשרות היחידה הייתה לחפור לעומק כדי למצוא את החור שבו מחלחלים המים לאדמה. זה לקח הרבה יותר זמן, דרש הרבה כוח אדם, הביא אי נוחות גדולה לתושבים, ודרש הרבה יותר זמן עד לפתרון ותיקון התקלה. לאיתור נזילות תת קרקעיות, מאתר נזילות מקצועי בדרך כלל משתמש באחד משני כלים – מצלמה תרמית או מכשיר לגילוי בגז, בניגוד לשיטות איתור אחרות שניתן להשתמש בהן לנזילות נסתרות בתוך הבית.

איתור נזילות באמצעים מתקדמים

באמצעות הצגת הנזילה בגווני אדום וכחול, המצלמה התרמית מאפשרת למומחה לאתר את מקור הנזילה התת-קרקעית. הכלי הטכני החדיש עשוי לחשוף נתיב צינור עד לעומק מסוים, אפילו מתחת לאדמה. אחד היתרונות של שימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילה תת קרקעית שהוא מייתר את הצורך לחפור לעומק כדי להגיע למקור הנזילה.

כמו כן, ניתן לאתר נזילות עד 12 מטר מתחת לפני השטח בעזרת גלאי גז. לאחר ניקוז המים מהצינור, גלאי הדליפות יזריק גז חנקן בטוח לסביבה על מנת לאתר את הדליפה התת קרקעית. סריקה עם חיישן הגז תתריע  למומחה ותספק אינדיקציה מדויקת מהיכן מגיעה הדליפה.

לרווחת התושבים חשוב שהרשויות המקומיות ישתמשו רק בשירותים המקצועיים של מומחים עבור איתור דליפת גז ונזילות מים בתשתיות המקומיות. חברת מאיה מ.י. איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות בע"מ מספקת שירותי איתור דליפת גז עבור כל הגורמים המחזיקים בתשתיות גז טבעי במדינת ישראל, כמו גם עבור הרשויות המקומיות האחראיות על מערכות המים וביוב.  

5/5 - (1 vote)
אולי יעניין אותך גם:

קבל הצעות מחיר

התקשרו אלינו דילוג לתוכן