חיפוש

חידוש: משאית שאיבה ציקלונית לתשתיות


חברת "מאיה מ.י איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות בע"מ" מציעה פתרון חדשני לחפירות בשיטה ציקלונית


חברת "מאיה מ.י. איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות בע"מ", החברה המובילה בתחום מעל 30 שנה, עם ידע רב בתכנון וביצוע פרויקטים מורכבים, מציעה ללקוחותיה פתרון חדשני ויעיל לשירותי חפירה בשאיבה ציקלונית, למגוון יישומים: אימות מיקום תשתיות תת-קרקעיות, פינוי שוחות/צנרת ותעלות ניקוז, פינוי מפגעים סביבתיים וחפירת צנרת וקווי ביוב .


מדוע יש צורך במשאית המיוחדת של מאיה?

מערכת שאיבת ציקלונית מעניקה למומחי החברה יכולת ייעודיות  למתן פתרונות למשק התשתיות התת קרקעיות והעילית כמו: חישוף תשתיות תת קרקעיות ללא הרס, או חשש פגיעה בתשתיות. ניקוי מעברי מים וקווי ניקוז , כל זאת באמצעות שאיבה רבת עוצמה.


מהם היתרונות של חפירה בשיטה הצקלונית?

חפירה בשאיבה ציקלונית מיועדת לחפירת אדמות או להסרת פסולת כבדה מאזורים בלתי נגישים. חפירת ציקלונית משתמשת בטכנולוגיית יניקה מתקדמת ביותר כדי לחשוף תשתיות  תת-קרקעיים ללא נזק לתשתיות. בשיטה זו משתמשים בתנועת אוויר במהירות גבוהה, היוצרת שאיבה של  מוצקים. כך, נגרם נזק מינימלי לגופים תת-קרקעים. כמו כן, השיטה מספקת רמות גבוהות של דיוק.

אחד היתרונות המשמעותיים הוא הפרעה מינימלית לסביבה בתהליך העבודה. תהליך החפירה מתוכנן כך שאינו פוגע באף תשתית תת קרקעית כמו קווי מים,  כבלים, צינורות ביוב או שוחות. משאית השאיבה חונה במרחק משטח החפירה ומכניסה את צינור היניקה מתחת לאדמה. גם חלקים נעים לא באים במגע עם התשתיות התת- קרקעיות ופוטנציאל הנזק הוא אפסי. 

מלבד זאת, חפירת ציקלונית יכולה להתבצע בכל סוג של אדמה, כולל חימר, אדמה סלעית או אפילו אדמה קפואה. מכאן, שזו השיטה המועדפת ביותר לחפירה מתחת לאדמה.

 ביניים: טכנולוגיה מתקדמת

חפירת ציקלונית היא טכנולוגיה מתקדמת בהרבה משיטות החפירה המסורתיות. היא מהירה ובטוחה יותר. מחפר יניקה ציקלוני מסיר הרבה יותר חומר מהאדמה בהשוואה לחפירת יד. השיטה דורשת פחות מעורבות בעבודה, בהשוואה לשיטות מסורתיות והסיכוי לתאונות הוא מזערי. לבסוף, שיטת חפירה זו מספקת גם רמות גבוהות של דיוק.

בשיטות המסורתיות, קיים חוסר דיוק ועל העובדים לכסות שטח פנים גדול יותר, תוך חשיפת האדמה. בחפירה ציקלונית ניתן לתכנן בצורה מדויקת את החפירה. בחפירה לא רק מסירים פסולת מהאדמה, אלא גם מאחסנים אותה במיכל אחסון היכול לשנע את הפסולת למכולות או לאתר שפיכה


האם בשיטה הציקלונית יש גם חסכון כספי? 

העובדה שהשיטה הציקלונית מהירה יותר בהשוואה לחפירה המסורתית, הופכת אותה לחסכונית. חפירת ציקלונית מספקת תוצאה מדויקת ומפחיתה סיכויים לנזק לתשתיות ולמתקנים שמסביב, ומינימום נזק לסביבה. בשיטה זו, קיים סיכוי מופחת להוספת עליות. בנוסף, ביוביות רגילות עובדות בשיטת שאיבת ואקום, המגבילה את עומק השאיבה עד לכ-5 מטרים, ובמרחק של עד 20 מטר מהמשאית.

ביוביות המבצעות שאיבת ביוב מזוהמות, משאריות ביוב וחייבות לפנות את החומר הנשאב אך ורק לאתרי שפיכה מורשים לביוב, גם כאשר הן רק שואבות עפר. דבר זה מייקר את עלות העבודה ומאריך את זמן הביצוע. בסיכומו של חישוב, השיטה החדשנית חסכונית בהשוואה לשיטות המסורתיות.

מהם הנתונים הטכניים של השיטה? 

בשיטה הציקלונית, עם המשאית של מאיה, ניתן לחפור עד לעומק של 70 מטר, ברוחב רצועה של 25 ס"מ בכל פעם, ובמרחק של עד 160 מטר ממשאית השאיבה. מיכל השאיבה מכיל 8 קוב הניתנים לריקון באזור העבודה, העברה למכולה או שינוע למקום אחר. 


מה השימושים העיקריים של משאית מאיה?

המשאית החדשנית של מאיה יכולה לשמש למספר דברים:

- שאיבת חול או עודפי בניה ממרתפים או מקומות גבוהים. 

- חפירות בעומקים באזורי תשתיות תת קרקעיות. 

- ניקוי צנרת/מובלי ניקוז ושוחות ניקוז עירוניות.  

 - ניקוי בריכות אגירה 

אחרי גשם ראשון לפתחי ניקוז שנסתמו.


אודות החברה

חברת "מאיה מ.י. איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות בע"מ" צברה ניסיון רב, שמבוסס על למידה והבנת צרכי הלקוח, כך שביצוע העבודה ממוקד ומותאם לצרכיו המיוחדים. החברה מתמחה באיתור תשתיות ודליפות, באיכות השירות, במקצועיות, במומחיות וחדשנות ומספקת מגוון שירותים ברמת מקצועיות, ללא פשרות, ולשביעות רצונו המלאה של הלקוח.

אנשי המקצוע של "מאיה מ.י. איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות בע"מ", משתמשים בציוד חדשני, ובאמצעי הטכנולוגיה הקיימים בתחום:- אלקטרואקוסטיקה, אלקטרומגנטיות, אינפרא-אדום, צילום צנרת תת קרקעית, מכ"מ חודר קרקע וחישוף תשתיות.
381 צפיות0 תגובות